Haigushüvitiste arvutamine senini segane

Haigushüvitiste arvutamine senini segane

Kuigi haigushüvitise maksmise uus kord jõustus juba möödunud aasta juulis, valitseb tööandjate seas endiselt segadus, kuidas hüvitist arvutada.

Maksumaksjate liidu vanemjuristi Martin Hubergi sõnul ei arvestatud sellega, et määrusesse, mille alusel toimub keskmise töötasu arvutamine, pole eraldi sisse kirjutatud haigushüvitise arvutamise korda. Nii on maksumaksjate liidu poole pöördunud paljud segaduses tööandjad, kes ei tea, kuidas on õige hüvitist määrata, kirjutab Tarbija 24.

Sotsiaalministeeriumi tööala asekantsleri Egle Kääratsi sõnul ei ole aga olukord sugugi segane. Kääratsi sõnul tuleb keskmist töötasu arvutada kalendripäevapõhiselt ehk siis sama valemi järgi, nagu tehakse puhkusetasu puhul.  

Küll aga lähevad erinevalt puhkusetasu arvutamisest haigushüvitise keskmise töötasu arvutamisel kalendripäevade hulka ka rahvuspühad ja riigipühad.

Mis on haigushüvitis?

Haigushüvitist 4. kuni 8. päevani maksab hüvitist tööandja, alates 9. päevast haigekassa. Hüvitist makstakse 70% arvutad päevatulust – tööandja lähtub seejuures töötajale viimase kuue kuu jooksul makstud keskmisest töötasust, haigekassa töötaja eest eelneval kalendriaastal makstud sotsiaalmaksust.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada