rasestumine pärast antibeebipille 28.07.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere Galina,

Mõte on peagi rasestuda, kuid antibeebipille olen tarbinud 4,5 aastat( alguses Logest, NonOvlon, nüüd Harmonett). Küsingi nüüd otse: Kui palju mõjutab tablettide pikajaline söömine rasestumist? Kui kiiresti võib rasestumine sellisel juhul toimuda?

Lugupidamisega,
Maris

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Maris!
1. Tablettide ärajätmisel nende rasedusvastane (ovulatsioone pärssiv) toime kaob
2. Igal naisel erinevalt, olen näinud neid, kes kohe on rasestunud kui ka neid, kel rasestumine aega võtab.
Kui rasedus ei saabu 1 aasta jooksul, tuleb alustada uuringuid.
dr.Litter