Menstruatsiooni ajal vahekord 01.01.24 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere, mul hakkasid eile päevad(31.dets) ja olin poissõbraga kaitsmata vahekorras ning sperm voolas tuppe. Vahekorra ajal oli mingi imelik valu alakohus ja täna(1.jaanuar) on alaseljas ja alakohus valud ning kõht justkui oleks ka lahti, kas see on normaalne? Kui ma ostan homme SOS-pilli, ega siis seda liiga hilja pole võtta? Viimati võtsin SOS-pilli 22.oktoober.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 16-aastane

Kui 31.12 algas normaalne menstruatsioon, normaalsel oodatud ajal, siis keskmise pikkusega menstruaaltsüklite puhul on rasestumine praktiliselt võimatu, sest ovulatsioonid toimuvad alles menstruaaltsükli keskel.
Küll aga pöörduge noorte nõustamise keskusesse kontratseptsiooni alaseks nõustamiseks. Ohutum on tarvitada pidevalt kontratseptiive kui SOS antibeebipille.
Soovi korral esimese külastuse ajal naistearstile või ämmaemandale ei ole kohustuslik günekoloogiline läbivaatus.
Kindlasti kontrollige, kas olete HPV vaktsineeritud, sest ka HPV viirused levivad sugulisel teel.
https://www.esid.ee/cms/tl_files/failid/failid/HPV%20ohutus%202018.pdf
Papilloomiviiruse (HPV) vaktsiinid on ohutud

G.Litter M. D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7