Rasestumine päevade ajal 31.01.23 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Minu tavapärane tsükli pikkus on 28p. Kas päevade ajal, täpsemalt kolmandal päeval, vahekorras olles on võimalik rasestuda? Või peaksin igaks juhuks kasutama SOS-pilli?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 28-aastane

Suurte kogemustega naistearstidena oleme küll paljut näinud, ka ebatavalist rasestumist jms.
Kuid seda on juhtunud väga lühikeste menstruaaltsüklite korral, n 21 päeva või isegi lühemad.
Kui menstruaaltsüklid on viimase poole aasta jooksul olnud 28 päeva või pikemad, siis teoreetiliselt on rasestumise võimalus olematu, sest ovulatsioon toimub ~14. päeval.
Soovitus on mitte tarvitada SOS antibeebipille, sest neis on nn löökannus hormooni, mis tekitab omakorda menstruaaltsükli häireid ja liigset ärevust.
Küll aga valige sobiv rasedusvastane meetod ja vaktsineerige end HPV vastu. Alati võite tulla vastuvõtule.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7