Unes kõndimisest ja rääkimisest tongitud probleemid 17.08.20 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Mina olen 19aastane neiu ja mul on selline mure, et ma räägin ja kõnnin unes. See probleem on mul olnud terve elu. Paljud on mulle öelnud, et ma räägin unes palju ja pean pikki monolooge, samuti on mind kuuldud karjumas ja nähtud isehi kõndimas. Mureks on see, et peale neid tegevusi olen hommikul väga väsinud ja selle päeva jookul väga loid olla, see segab. Kuhu peaks pöörduma ja kas mingit abi on selle vastu, sest unekvaliteet on halb ja hommikul ärgates olen juba väsinud. Mis abi saaks rakendada?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Unes kõnelemist ja liikumist voodi piires on paljudel.
Pikemad käimised on harvemini esinevad.
Kõik unehügieeni valdkonna soovitused sirvige-lugege läbi ning teile sobilikke siis praktiseerige.
Une kvaliteet on suuresti sõltuv ka päevastesttegemistest - tervislik kehaline aktiivsus on eelduseks ka heale unele.
Apteegi vabamüügist saate rahustavat teed. Soe jook rahustab, ravitee rahustab rohkemgi veel.
Vaata Enneti Palve esimene samm (vt varasemad) - seda päeval paar-kolm korda, õhtul enne und kindlasti teha seda harjutust.
Perearst ja vajadusel siis neuroloog ja/või psühhiaatri jutule.
Head harjutammist,
Jüri O.-M. Ennet