6 aastane laps kõnnib ja sonib unes 01.10.14 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Mu 6 aastane poiss on viimased kaks kuud jubedalt soninud ja unes kõndinud, kui üles ajan on tal otsaesine ja pea läbimärg ja külm higi tilgub mööda nägu.
Tal esines varem ka seda aga võibolla mõne kuu jooksul korra aga nüüd on see iga õhtu.Varem oli kella 2 aja öösel,nüüdseks juba 10 õhtul.Magama läheb laps alati kell 9

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kodune õhkkond olgu rahulik. Uneeelne rituaal - rahustav vestlus või kaunis muinasjutt (ilusa sisuga ja seda võib ka korrata).
Mis vaevab tema südant, mis on probleemid? Õhtul öelda, et pead-kätt jne silitades, kõik lapse mured lähevad temast ära, võid olla täiesti rahulik, Ema on sinu lähedal.
Mõnus kehaline aktiivsus päeval, mängulisus - alati kasulik.
Lastepsühhiaatri jutul võiks ka käia - uurib kogu psüühikat, annab soovitusi, vajadusel annab ka kerge arstirohu.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet