Ei saa endast aru ja vajan abi 11.04.23 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Ma olen aktiivne inimene, ma tahan teha midagi suurt oma eluga ja areneda inimesena. Aga minu probleem on sellest, et ma ei suuda otsustada, mida teha. Ma ei suuda ka keskenduda ja püsivust leida. Ma alustan midagi ja siis annan kahe päeva pärast alla kui tulemusi ei näe. See tekitab probleeme mu elus, sest mul on palju ägedaid ideid, aga paraku on 99% nendest siiani ideed. Ma olen 6 aastat mõelnud ja planeerinud, et tahan oma firma teha. Kahjuks pole ma midagi erilist selle jaoks teinud. Ma ei saa endast aru. Mul tuleb tuhin peale, et midagi teha, aga ma annan kohe alla. Eakaaslased kellega ülikoolis käisin, on edukad ja ronivad karjääriredelil või ehitavad oma ettevõtteid, aga mina olen ikka samas kohas, kus ma olin 6 aastat tagasi. Kuidas minna edasi? Kas mul on tähelepanu häired ? Ma ei tea. Palun aidake

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1. Iga päev pool tundi jalutuskäiku - õpetab järjekindlust, mõtted ka tuleviku suunal muutuvad konkreetsemaks.
2. Mõni lähedane leida, kellele oma lugu pihtida. Siit selguvad enda huvid-võimed-võimalused.
3. Päevik- et enda poolt plaanitut ellu viia - samm-sammult.
Kehaline tegevus-järjekindlus viib ka vaimse-psüühilise sihikindluse suurenemisele.
4. Iga inimene on mingis valdkonnas andekas, mõnes isegi geniaalne. Originaalne igal juhul. Leia need valdkonnad endas.
Naerata ja tegutse!
Elus - järelikult Õnnelik!

Jüri O.-M. Ennet