Tahan teada, kas olen närvihaige 04.01.14 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Minul on probleem ka oma õega ja vennaga ja emaga ja isaga, noh nagu öeldes terve perega. Ma ei saa kellegagi hakkama oma peres. Muidugi kaitsen ennast ise ja saan aru, et pean, aga kuid mõnikord lihtsalt ei talu oma ema või perest olevat liiget. Juhtub alati selline probleem nagu suurem viha on mu õde. Tema alati vihastab mind, ta oleks nagu pere kuningas ja ma saan nii vihaseks ja oli nii, et ma karjusin suurest vihast. Ma ei tea, et olen kunagi voodit peksnud, kuid on nii, et olen enda ette seina peksnud, mõnda puud või kivi. Pidevalt karjun õpetaja peale ja veel õe. Noorest saati on mind peksnud peamiselt vend, kuid tema meie juures ei ela, mõnikord käib külas ja siis karjun ema peale, tema ajab mind vihale, ta alati kaitseb mu õde, ta on must kuigi noorem, aga nagu oleks ta kuningas, alati ajab mind surmani vihaseks. Ja ema alati ajab mu nutma, alati karjun, et oleks mul parem lastekodus olla ja elada oma elu, mis sest et olen 14, kuid ikkagi oleks vaja eemale natukene saada perest. Alati olen eelistanud olla kodus kui koolis, kuid nüüd tahan koolis olla, kuid seal ka mu kasvataja, olen internaatkoolis ja päriski paha poiss, kui mu viha tõuseb. Ma vajan suurt abi, ma ei saa enam vastu pidada, varsti tuleb vaheaeg ja siis on lips läbi. Ma kardan ja tahan suuremat rahu

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Korralik puhkus (uni) on oluline rahulikkuse tagaja.
2) Sportlik tegevus, kehaline aktiivsus annab enesekindlust ja maandab pingeid. Kui internaadis on spordisaal, siis käi seal. Kui seal poksikott rippumas, siis küsi õpetajalt nn kotikindad (et käel nukke ära ei löö) ja tambi sportlikult seda kotti.
3) vt eelnevatest otsinguga minu Palve-Meditatsioon´i harjutust ja tee selle esimest sammu.
4) Räägi emaga, mis teda häirib, mida tema soovitab.
5) Pane õppimisele ka sportlikult pihta, nagu spordis - mina suudan treenida-õppida. Harjuta Rõõmuga.
6) Mineviku ülekohut ära kaasas kanna, jäta see endast maha, "peksa" see poksikotti või raputa sportides endast välja.

Mina hakkasin ka 13-14 aastselt sporti tegema ja see aitas mind väga. Liigutan oma skeemi järgi praeguseni. Aitas see mind, aitab see kindlasti ka sind!
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet