käisingi psühhiaatri juures 15.02.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

küsisin teie käest nõu oma olukorras, aga juba enne jõudsin järeldusele et mul tuleb arstiga konsulteerida. võtsin südame rindu ja läksin psühhiaatri juurde.

kas ma just abi sain, ei oska õelda...
arst küsis esimesena, mis mureks. ütlesin, et meeleolu langus. "tahate siis antidepressante saada" oli tema reaktsioon. mina ütlesin et tahaksin abi saada.

kogu vestlus käis selles vaimus, et ta ei suudnud oodata, millal saab retsepti kirjutada. ja lõpuks kirjutaski, sipralex ja xanax.

kas tõesti on nii, et muud võimalust ei ole? kardan, nagu teiegi ütlesite, et ma jäängi ravimeid võtma. aga see kogemus ei julgusta mind psühhiaatri juurest abi otsima. tema ütles, et tal pole muud pakkuda.

ja kui tõesti muud võimalust ei ole, võiksin ma sipralexi võta, aga tean kõrvalmõjusid. nagu eelmine kord mainisin, kaob võime orgasmi saada. lisaks võtsin eelmine kord kümme kilo kaalus juurde.
need mõlemad asjad mõjuvad mulle sedavõrd negatiivselt, et ei soovi eriti antidepressanti kasutama hakkata.
praegu, kuigi meeleolu on langenud ja enesetunne vahest halb, olen suudnud ülearustest kilodes vabaneda ja naudin armuelu oma abikaasaga.

mulle tundub et see hind on liiga kallis selle eest et tuju oleks parem. samas sooviksin ka abi saada. kas mul oleks seda parem otsida psühholoogi juurest?
või tuleb lihtsalt hakkama saada? ml

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Korralik koduelu on hea ravim, sportlikud eluviisid on väga kasulikud, mõõdukas saun on eriti hea. Võimalusi palju. Oluline on leida põhjus, mis ikkagi "liimist lahti teeb". Kui see leitud, siis võimalusel kõrvaldada.
Mõelda tasuks ka seda, et mida ikkagi südamesse võtta. Sinna kõik ei mahu.
Mida Te ise endale soovitaksite? Tore, seda siis ka tehke.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet