hirmud/alaväärsuskomleks,DEPRESSIOON 26.07.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

OLEN SAANUD 1998 AASTAST RAVI, ROHTUDE NÄOL.PÕHILISELT RIVOTRILL,XANAX. VIIMASED 3.KUUD KA CITALEXI. TULEMUSI,ERITI TUNDA EI OLE. ENESETUNNE LÄLÄHEB PAREMAKS SIIS,KUI OLEN PÄEVAS TARVITANUD U.3-4 TBL.CLONASEPAAMI,MIS TEGELIKULT PEAKS NORMAALSEL INIMESEL,JALAD ALT LÖÖMA.OLEN RÄÄKINUD OMA RAVIARSTIGA,KUID TA SOOVITAB NENDEGA MITTE LIIALDADA,AGA IKKA KIRJUTAB JUST NEID SAMU ROHTUSID VÄLJA. KAS ON MINGIT ALTERNATIIVI,VÕI PEAKS ARSTI VAHETAMA! LUGUPIDAMISEGA MARGUS

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kui Te ainult arstirohuga piirdute, siis jäätegi neid neelama. Kui arstiga hingelist ja usalduslikku kontakti ei ole, siis vahetada.
Alternatiiviks on kogu ilmaelu, millega Teie kokku puutute. Ja see KÕIK tuleb enda endendamiseks, karastamiseks rakendada, osa olukordi vältida, mõnedesse asjadesse oma suhtumist e hoiakut muuta.
Kasutage oma andeid ja enesehinnang tõuseb nagu ookeani tõusulaine. Iga inimene on ju teatud valdkonnas andekas, eeldustega. Olge elurajal Sportlane -kuidas Te talute lonkimist, kuigi suudate joosta ja vaimusfääris lennelda-luua? Kuidas talute olla tagamees, kuigi võimed lubavad olla esimees? Elusõnnik olgu tegude väetamiseks, mitte enda määrimiseks ja ninakrimpsutamiseks.
Rahustide (...paamid) hulka vähendaksin kindlasti, tegelikult neist isegi loobuks.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet