monika 05.08.03 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Abielu lõhki mineku tõttu olen saanud endale haiguse nimega depressioon.
Esimesed tabletid mis kirjutati---xanax ja amitriptylin osutusid liiga nõrkadeks.Juhtus ka see,et proovisin endalt elu võtta,ei õnnestunud.Kuna mured ja hirmud jäid alles siis otsustasin pöörduda teise arsti poole.
Nüüd võtan selliseid rohtusid---fluoxetinum ja bromazepam aga mulle tundub,et need on nüüd liiga kanged.Hommikul pean võtma terve kapsli fluoxetinumi ja pool bromazepami ja selle tulemusena olen ligi 2 tundi lausa pilves.Pea käib ringi,võtab tuikuma,teeb uniseks aga tuju on muidugi super.
Arsti juurde lähen alles 3 nädala pärast...Kas sellised sümptomid on normaalsed? Või peaksin arstiga enne 3-e nädalat ühendust võtma ja oma enesetundest rääkima?Sellise "pilves"oleku ajal ei ole ma eriti võimeline isegi korralikult tööd tegema.....

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Lp. Monika,
aegajalt lähevad abielud lõhki, kaasneb loomulikult depressioon. Sellest hingevalust vabanemiseks on ka antidepressandid mõnikokrd vajalikud. Nende toimel PEAB enesetunne paranema, hinge-, vaimu- ja kehajõud suurenema. "Pilvitus" ei ole näidustatud ja seega - minge kohe tohtri juurde, muutke annust või rohtu või... arutage koos tohtriga. Seda esiteks. Rohi on ainult ÜKS komponent edenemise teel. Tehke kindel vahe hingeelu (mida südamesse võtta) ja vaimuelu (mida mõistusega võtta) vahele. Südamesse kõik ei mahu, mineviku "lõhkiminekud" seda enam). Elage olevikus. Elu läheb, peabki edasi minema. Edasi uues "noodivõtmes". Edu uueneva elu korraldamisel.
Parimate soovidega Jüri O.-M. Ennet