mida ma saan enda heaks teha 06.12.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Ma poleks kunagi uskunud , et selline asi võib juhtuda ka minuga. Algas sellest, et mul olid pidevad unehäired, peavalud ja suur väsimus . Siis sain rumala juhuse tõttu paanikahäire ,arst kirjutas xanaxi, kuna ikka oli halb enesetunne , kirjutati välja ka seroxat, mul pidi olema depressioon. nendest rohtudest jäin purju , ainult tuikusin ja magasin . igatahes paremaks läks. Ja nüüd ma tegin oma elu suurema vea- lihtsalt võtsin ükspäev alkoholi . Ja äkki olid mu mõtted ja sõnad segi , kõik mida teen , teen rääkides , jube - ma sain mina konflikti. Ja ma tean ,et mu mõtted on segi , nüüd pean ennast ka kontrollima . Enne pole mul kunagi olnud pshüülisihaigusi . Ja minu sisse on tulnud hirmud , kardan rääkida , kordan sõnu , mõte pole selge , ütlen välja , mis mõtlen - see vist on hullumeelsus. Käisin arsti juures , kirjutati rispen välja , asi läks veel jubedamaks , siis kirjutati serquel - ei aidanud seegi . Muhing tahaks kisendada ja nutta , aga pisaraid ei tule - nüüd siis on õige depressioon . Käin tööl ja mulle pole see kerge, muutunud olen selle aastaga kõvasti ja töökaaslased saavad vist ka aru . Küsisin arstilt , kas nii minnaksegi hulluks , ta ütles , et nii lihtsalt see käibki , aga sa jää endaks . Mida ma pean tegema , kas mina sisest konflikti saab ravida, kuidas teha , et kogu aeg ei mõtleks , sest kui ma midagi mõtlen ,tuleb vastumõte. Olen kogu elu olnud aktiivne inimene , midagi pole kartnud ja nüüd siis karda . Praegu rohte ei võta ja ma ei teagi mida võtta , andke palun nõu

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Paanika? Depressioon? Mina-probleemid? Alko? Milline muu elu-olu?
Tulge vastuvõtule ja leiame lahendi.
Üldtervislikud vahendid on igal juhul kasulikud. Korralik uni-puhkus samuti.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet