sotsiofoobia 21.06.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Minu 33-aastasele tütrele pandi Saksamaal selline diagnoos.Mida see endast kujutab ja kas see on ravitav?Ta on teinud seal 2 enesetapu katset,aga õnneks viidi ta psühholoogia haiglasse.Ei oska teda kuidagi aidata-kas seda on võimalik ka Eestis ravida?Ta on muidu tark tüdruk ja läks sinna magistriõppesse.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Foobiahaiged ei tee suitsiide, vaja põhjalikumalt uurida ning ravida - mingi sügavam depressioon või siis meele-häire.
KINDLASTI uurida. Sotsiaal-foobia on sellele suitsiid-probleem-häirele ilmselt lisaks.
Tallinnas ja tartus kaasaegsed psühhiaatriakliinikud ja ambulatoorne arstiabi. Eestis saab uurida, ja siin saab ravida.
Foobiahaigel on küll suured hirmud, aga ta ei tee suitsiide.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet