Pinges keel (lihas) 27.05.14 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Vabandan juba ette, sest ilmselt küsimus vale kategooria all, ei oska kuhugi esitada.
Imelik küsimus ka-mul on diagnoositud depressioon. Kas võib olla sellest tingitud, et keel (suus) on ka pidevalt pinges, vastu hambaid tugevalt surutud nii et see on mulle häiriv ja ma ei tea, kuidas seda lõdvestada. On tõesti hetki, mil ma ei tunne seda ebameeldivat tunnet, võibolla on see seotud sellega, et rohkem hirmu tundes läheb ka keel pingesse. Mul on sundmõtted, hirmud, sellepärast ka antidepressant peal. Või kelle juurde sellise murega pöörduda? Oma psühholoogi, kelle juures ravi hakkab 16.06?

Tänades

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

AD-st üksi ei piisa, vajalikud on ka harjutused: a) üldine kehaline aktiivsus, sportlik tegevus ja b) psühhoregulatsioon, lõdvestavad harjutused.

Lonks vett suhu ja kuristada - mitmeid kordi päevas - rahustab. Minu Palve Meditatsioon.

Harjutamine viib sihile!
Jüri O.-M. Ennet