vererõhu rohud 14.04.20 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Kuna ma ei sa lahti köhast juba alates jaanuarikuust (kopsud puhtad perearsti kuulamisel), siis hakkasin kahtlustama kas mu vererõhu rohud järsku seda ei põhjusta, kasutan juba pikemat aega micardis 80, nüüd alates detsembrist lisas südamearst ka õhtuks amlodipiini 5 mg ja hommikuse bizoprololi 2,5 mg, vererõhk oli praeg/kell11/ 145/72 50
Miks peaks neid rohtusid üldse olema 3? Kas ei ole sii ühte õiget ja ainust? Tahaks teada teie arvamust!? OOTAN VASTUST, tänades

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Vererõhuravi määramisele peaks eelnema põhjalik kaalumine, kas seda on vaja ja kas ravi ise võib olla tüsilikum. Uuringuteks on vererõhu ööpäevane monitooring, koormustest, vererõhu mõõtmine inimese enda poolt usaldusväärselt jm. Üsna sageli on hüppav vererõhk seotud inimese kõrgenenud ärevuse ja meeleolu kõikumisega.
Jah, Teie tähelepanek võib olla õige, kuiv köha on ühe vererõhu ravimrühma, AKE ja ARB kõrvaltoime. Ka Micardis kuulub sinna. Kahjuks on ka köhal väga palju teisi põhjuseid, mistõttu ka neid tuleb uurida.
Vererõhuravis on viimase aja suundumuseks liitpreparaatide kasutamine. St 1 tablett ja selles on 2-3 toimeainet. Tasub arstiga arutada, kindlasti leiate sobivad lahendused.
Head tervist soovides
Madis Veskimägi