Vöötohatis? 16.09.19 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Ligi 9 päeva tagasi tundsin juhuslikult puudutades vasaku abaluu peal valulikku kohta. Algul arvasin, et tegu on kas vistriku või nahaaluse punniga ja ei pööranud asjale tähelepanu. Kuna päevade möödudes valu üle ei läinud, siis lõpuks peeglist asja uurides, avastasin nahalt ligi seitsmest väiksest punnist koosneva ala, mille ümber suurem roosakas laik, paistetus. Veidi külje pool on tunda ka väike valulik nahaalune muna, tõenäoliselt lümfisõlm?
Terve abaluu piirkond on katsudes valus. Mõned päevad hiljem tekkisid osadele punnidele ka väikesed valged 'pead' otsa. Lööve tekitab ka veidikene sügelust ning aeg-ajalt käivad kummalised valutorked läbi, justkui närvivalu.

Kas tegemist võib olla vöötohatisega või on tegu millegi muuga? Olen küll lapsena tuulerõuged läbi põdenud, aga vöötohatisega ei ole varem kokku puutunud. Kuuldavasti pidi neid haigusi põhjustama üks ja seesama viirus. Ka tavalist ohatist ei ole kunagi olnud.
Tõenäoliselt ei saa see ka allergiline reaktsioon olla, sest ei ole uusi pesuvahendeid kasutusele võtnud ning igapäevane menüü on selline nagu ikka.
Siiamaani olen piirkonda määrinud astelpajuõli, aaloe ja õunaäädikaga ning veidikene on paistetus alanenud. Kuna see minu igapäevaelu tugevalt ei sega, siis ei ole midagi rohkemat ette võtnud.

Kas oskate aimata millega tegu, millest selline asi tekkida võib ning kas ja kuidas ravima peaks?

Ette tänades!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Leid on omane vöötohatisele. Esimestel päevadel määratakse tablettravikuur, valcyclovir. Nüüd aga valuravi ja paikne salv käsimüügist. Lööve taandub, kuid valu võib kiusata kaua.
Head tervist soovides
Madis Veskimägi