Kõditus vasakul kurgus ja köhahoog 15.01.24 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,
Mul tekib aegajalt kõri vasakul pool sügelus ja kõditunne mis ajab mind lakkamatult köhima ning pisarad hakkavad voolama. Selline hoog kestab umbes 5-30minutit kus ma lakkamatult köhin. Pideva köhimise tõttu on mul ka raske normaalselt hingata ega saa ka rääkida. Seda juhtub küll harva kuid on väga häiriv, sest see juhtub kõige ebasobivamates kohtades (näiteks bussis, poes, tunnis). Siis ma pean lihtsalt teistest kiirelt eemalduma kas näiteks õue või vetsu minnes, et teisi mitte ära hirmutada.
Kõige hullem hoog oli siiani kui käisin Tartus üleelmine suvi. Ma ootasin oma sõpra poes ise istudes ja järsku ma tunnen kuidas mul hakkab kurk kõditama. Ma püüdsin seda küll ignoreerida ja tagasi hoida vajutades sõrmega vasakult lümfide juurde. Kuid see ei aidanud ja umbes minuti pärast köhisin ma üle terve poe nii, et mul pisarad voolasid. Läksin õue ja ka seal see ei lõppenud. See oli väga hirmus, sest mul oli tunne, et ma varsti kas kutsun kiirabi kui see ei lõppe või lähen apteeki. Kestis see umbes 45minutit. Kõik vaatasid mind justkui mul oleks corona.
Kas tegemist võib olla allergiaga? Kunagi ammu sai allergia testid tehtud (ennem kui mul köhahood hakkasid) ning näit oli üleval, kuigi ei leitud mille vastu mul allergia on. Nendes kohtades kus see juhtub pole omavahel mingit seost. See ei sõltu aastaajast ka.
Ma ei tea mida teha..

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Võimalikke põhjuseid on mitu- mao-söögitoru tagasivooluhaigus, allergia jm. Arvuti teel, kirjaga ei saa inimest aga ravida. Palun pöörduge oma perearsti vastuvõtule, sisuline läbivaatus, uuringud, konsultatsioonid ja ravi.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi