Valud kaela- ja rindkere piirkonnas, settekiirus, MCV ja MCH kõrgenenud. 23.11.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Umbes poolteist kuud tagasi tekkis mul sügelustunne keeles ning üla- ja alahuules paremal. Kuna kolm aastat tagasi algas mul samasuguse sügelusega ohatis ehk herpes koos villidega alahuulel vasakul ning haavandiga 1cm kaugusel alahuule servast, mille raviks perearst kirjutas välja 1000mg valacicloviri tabletid, siis võtsin ohatise ennetamiseks kuuri 200mg acikloviiri. Enne seda oli tekkinud keele tippu valus „punn”, mida näitasin perearstile ja sain saatekirja nina-kõrva kurguarstile. Edasi tekkis kerge kurguvalu, limaeritus ja klombitunne kurgus paremal, kuid punetus kurgus oli minimaalne. Siis levis valu paremale kaela alaosasse ja kiirgas kõrva. See kestis mõne päeva, taandus sealt ja liikus vasakule kaela alaosasse ning kiirgus vasakusse kõrva. Umbes nädal tagasi taandusid ka need nähud aga tekkis valulik punkt (tunda õlavarre liigutamisel ja piirkonna kompamisel) rindkerel vasakust rinnanibust ca 5cm vasakul. Samas lümpfisõlm kombates suurenenud ei tundu olevat. Tegin Synlabis vereanalüüsi, settekiirus 16, MCV ja MCH suurenenud, vastavalt 98,9 ja 33,4, muus osas näitajad normis. Samas olid 2019. Aasta aprillis MCV 99,5 ja MCH 33,7, kuid läksid siis normi, kus on püsinud käesoleva aastani.
Kas on põhjust muretsemiseks?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Teie kirjeldus probleemist on väga asjalik, kuid paljud olulised detailid on kirjeldamata. Ma ei saa anda sisulist soovitust ravi osas. Saan soovitada pöördumist perearsti vastuvõtule, diagnoosi täpsustamist ja vastavat ravi.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi