Lapsel kõht lahti ca 2 kuud 11.10.23 / Perearst

Külastaja küsib:

4 kuusel lapsel limane kaka ja väga vastiku lõhnaga juba 2 kuud, 4 kuud saanud rinnapiima koos rinnapiima asendajaga. Pissi haiseb ja on mähkmel näha kollast vàrvi Enne oli kaka kollane, siis oli kollane ja oranz ja nüüd roheline. Lapsel on kodadevahel sydames auk ja laps on hakkanud ka ca 2 kuud vähem sööma. Lastearst ütles et kaalu võiks rohkem olla. Perearst ütles et 800 g 1,5 kuu jooksul on normaalne, aga minuaarust pole. Eriti pole normaalne et laps ei jõua süüa ja siis ajatakse taga mingisugust numbrit mida ta peab täis sööma. Enne sõi isukalt. Lapsel on ka refluxi tunnused kuigi perearst arvab et sööb üle. Lisaks on koguaeg palavikud 37.2-38 , paar paeva on, siis pole ja siis jàlle on. LLisaks on lapsel ninaninnisus( sekreet sees) juba 4 kuud.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Kindlasti ei ole laps terve. See roheline väljaheide, vaevuste kirjeldus, vähene kaaluiive jm. Saan soovitada oma põhilise sõnumi, koostöö oma perearstiga. Rooja bakterioloogiline uuring, põhiuuringud verest. Siis saab liikuda edasi, kas antibiootikumravi v probiootikumid vm. Abi võib olla lastearsti ja nakkusarsti konsultatsioonist.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi