Millega tegu, kas hemorroid? 22.08.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere, selline umbes 3cm mädapaise või punn on tagumiku kannika peal, kas see on hemorroid? Esimesed 2 päeva oli põletik ka ning tekkis palavik. Kolmandal päeval läks see punn katki ning mäda hakkas välja tulema. Siis kadus ka palavik koheselt ära. Nüüdseks on 1 kuu möödas ja igapäevaselt immitseb lima välja. Vahepeal juba tundus, et muutub väiksemaks see punn tänu sellele, et lima välja tuleb aga endiselt on kühm või võõrkeha kannika peal ning liigutamisel immitseb lima välja!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Hemorroid see ei ole kindlasti. Kas varem on olnud selles piirkonnas katsudes nahaalune "muna". Leid omane rasutsüsti põletikule. Sellisel juhul annab parima tulemuse tsüstikesta kirurgiline eemaldamine. Haigust ja edasist käsitlust täpsustab perearst.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi