ateroom 25.07.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere.
2 nädalat tagasi eemaldati minu seljalt põletikuline puderkasvaja koos kestaga. Paranes hästi ja õmblused on eemaldatud aga haava keskel on ikka üks nõelapea suurune auk millest eritub verist eritist.
Käin kaks korda nädalas sidumas pereõe juures, siis ta vaatab haava üle, paneb joodisalvi ja plaastri peale. Kuna just enne operatsiooni lõpetasin antibiootikumiravi, siis peale oppi uut põletikuravi ei määratud.
Küsimus on, et mida arvate kas, selline haava paranemine on normaalne? Kaua paranemine aega võib võtta?
Kohe algab augustikuu ja kardan, et see haav läheb mädanema...

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Mõnikord võib selline eritis esineda mitu nädalat peale protseduuri. Tähtis on, et see pääseks vabalt välja.
Pereõde ja arst jälgivad paranemist ja leiavad lahendusi vastavalt olukorrale.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi