Ärevushäired ja valud kaela-ülaselja piirkonnas 22.01.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,

Selle nädala esmaspäevast algasid ärevus/paanikahäired. Maha rahuneda oli keeruline ja süda lõi rinnus kiiresti.
Järgmisel päeval külastasin perearsti, kus tehti ka Ekg ja kõik oli korras sellega. Peale vestlust arvas,et probleem on psüühiline ja soovitas külastada psühhiaatrit. Valu õlgades (mis vahel lööb ka kätte ja ülaselga ja roide alla) pidas närvipõletikuks. Otsest rohtu välja ei kirjutanud peale nervostrongi.Reedel aga algasid uued hood, ja lõi jälle valu torke südame piirkonda. Otsustasin minna EMOsse. Seal samamoodi vererõhk ja Ekg, mis oli korras. Kirjutasid välja mulle diclofenaki ja xanaxi. Arvasid ka, et närvipõletik.
Vereproovi ei pidanud nad vajalikuks teha.

Minu küsimus, kas ma peaksin nõudma mingeid uuringuid, proove? Kas kui EKG on 2x korras olnud, on oht infarktile?

Kuidas oma seisundit veel parandada ise?

Lugupidamisega

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Usaldage meedikuid ja seniseid uuringuid. Ärevushäirega toimetulekuks on palju võtteid, nii ravimite kui ka teadliku stressijuhtimisega. Neid selgitab Teile perearst.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi