Meeletu valu ülaseljas 29.09.18 / Perearst

Külastaja küsib:

Tervist,

pöördun Teie poole järgmise murega:

Nimelt kukkus mulle tööl u poolteist nädalat tagasi üks metallketas ülaselja ja kaela vahelisele alale. Peale seda oli tunne, justkui oleks põlve ära löönud - ülaselg ja kael olid valusad, kuid mitte hullemini kui tavaliselt näiteks jalga ära lüües. Tugevam, teistugune valu lõi sisse nädal aega tagasi, seda terve ülaselja piirkonnas ning vahest lööb valu ka kätte. Valu on sedavõrd tugev, et ei saa istuda, lebada ega magada. Kõige talutavam on valu püsti seistes, ent valu on igas vormis meeletu.
Arst määras ravimid, mis ei aita.
Perearst arvab, et see on ägedas faasis närvipõletik ning et blokaadi ei saa peale panna. Andis mõista, et ta ei seostaks tööl juhtunut seljavaluga. Mina aga ei usu, et seljavalu on tingitud muust, kui tööl juhtunust. Pean valu kannatama kuni järgmise perearstivisiidini, mis on sel neljapäeval. Seni ei saa ka tööl käia. Kas ilma uuringuteta saab seda asja kindlaks määrata? Aeg läheb ja ei saa töölt nii kaua puududa, eriti, kui ravimid asja ei paranda. Ise usun, et see on tööõnnetus, aga perearst ei võtnud seda juttu kuuldagi.

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere!
Teie kirjelduse põhjal arvan, et kui valu algus on seotud traumaga, oleks tõenäoliselt vajalik ka piltdiagnostika. Sõltuvalt kliinilisest leiust tuleks teha kas röntgenuuring, kompuutertomograafia või magnetresonantstomograafia. Perearstil on võimalik korraldada ainult röntgenuuring.
Kui valu on tõepoolest meeletu ja absoluutselt ei allu valuvaigistitele, oleks mõistlik pöörduda erakorralise meditsiini osakonda, kus on vajadusel võimalik korraldada ka täpsustavad uuringud. Kui Teile kukkus tööl peale metallketas, siis oli see igal juhul tööõnnetus. Seda, kas Teie praegused kaebused on juhtunuga seotud, ei oska mina ainult kirja põhjal arvata.
lugupidamisega
Kristi Otsmaa
perearst