Ülakõhu vaevused 03.06.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Olen vaevlenud juba mönda aega ülaköhu vaevuste käes.
Kolmnurk oli katsudes valus ja käisin tegin ka suure vaevaga gastroskoopia. Verest on vöetud ka helicobakter mis oli täiesti ok. Vastuse saatsin teile failina.

Nyyd kui sain kylge endale korona( pödesin väga kergelt) on taaskord kolmnurk hell ja nyyd peale söömist tunnen kuidas justkui pitsitaks vöi siis söök ei liigu piisavalt hästi edasi. Selline veider ja häiriv tunne. Ja see annab tunda ka seljal (yleval pool)
On ka valutanud paremalt poolt ribide tagant.

Tegin ka kiire googelduse: korduval pödemisel vöib tekkida maolikuti vöi kaksteistsörmiku ahenemus mis häirib toidu liikumist maost kaksteistsörmikkusse.

On see vöimalik minu kirjelduse järgi?!
Mida ma teha vöiksin et leevendada/ ravida oma vaevust. Gastroskoopiat kardan kui tuld.

Olen ka ultraheli teinud nii nagu arst soovitas (mida on näha ka failis) - köik oli korras!

Aitäh !

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Kirjelduse ja uuringute alusel on probleemi põhjuseks kaksteistsõrmiksoole kerge põletik. Raviks 10 p maohapet vähendava ravimi kuur, nt omeprazol, saab käsimüügist. Kui vaevus püsib, siis perearstile.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi