Helicobakter Pylori 07.06.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere

Küsimus seoses Helicobakter Pyloriga.
Aasta alguses tekkisid peale Covidi põdemist ülakõhu valud ja tegin Synlabis ja sealt tuli välja, et olen kokku puutunuf Helicobakteriga.
Gastriin-17 1.7 pmol/l
Pepsinogeen I 77.6 µg/l
Pepsinogeen II 8.4 µg/l
Helicobacter pylori IgG >200.0 EIU

Jälgisin toitumist ja vaevused kadusid.
Suhtlesin ka perearstiga ja perearst määras roojast Helicobakteri, mis oli positiivne. Ravi ei saanud, kuna vaevusi enam pole.
Nüüd tegin Synlabis uue vereproovi ja Helicobacter pylori IgA on
15.1 U/ml ja Helicobacter pylori IgG on >640.0 U/ml.

Tehtud ka nüüd kiirtest roojast, mis on negatiivne.

Küsimus, kas ma peaksin ikka tegema kolmikravi, või näitude põhjal on ainult kokkupuude olemas ja ravi ei vaja?

Varem pole määratud Helicobakterit.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Vereproovist Helicobacter pylori antikehade määramine ei ole kuigi täpne. See ei anna infot hetekeseisundist vaid kokkupuutest. Kui maovaevus püsib, siis on Teie vanuses ja kaebustega inimesel vajalik gastroskoopia. Perearsti käsitlus !

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi