Valu rinnakus 26.03.20 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Probleem selles,et umbes aasta aega tagasi hakkasin aeg/ajalt tundma valu ja ebamugavustunnet rinnakus.Siis sai tehtud ekg,koormustest, käisin ka kopsuarstil ja tehti kompuuteruuring,kopsud olid korras.Siis see nii jäi.Ja eks ikka aegajalt andis märku, vahest ka just siis,kui ärritusin.Nüüd oli mul köha-nohu ja peale seda tekkis rinnaku piirkonnas pidev selline rõhuv tunne,ebamugav ja veidi valulik,ka kõri ja kaela piirkonnas.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Tehtud põhjalikud uuringud on korras, see on hea. Kirjeldate vaevuse teket seoses ärritusega, see on aga omane somatoformsele häirele või haigusärevusele. Mööduv hingamisteede viirusinfektsioon võib põhjustada ka lihasvalu, eriti nt köhimisel valu ülakõhu-rinnaku piirkonnas.
Saan soovitada head koostööd oma arstidega, vaevuse jälgimist, vajadusel vastavat ravi.
Head tervist soovides
Madis Veskimägi