Ravi 20.02.18 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere olen 9 aastase tütrega Balil puhkusel. Ta võttis päike läbi prillide nii kõvasti, et silmad on paistes. Eile olid punased. Panime päevitus järgset kreemi. Täna käisime apteegis ja seal soovitati E vitamiini tugevaid kapsleid. Lõikad kapsli katki määrasid silmade ümber. Tundub, et aitab, sest hommikul olid silmad pilukil ainul nüüd juba lahti. Kas soovitate midagi muud ja kui tihti võib seda silmade ümber määrida. E- vitamiini kapslid 400 I.U. Aitähh teile

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Mõistan muret. Ütlen otse- E vitamiini kapslitega mul kogemus puudub. Kirjeldus vastab silma limaskesta põletikule ehk konjunktiviidile. Raviks olen soovitanud jaheda kummelitee komressi. Keeta kummelitee, seda saab pakikestena igast poest, välja näeb see nii: https://www.google.ee/search?q=kamillentee&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj-lp71_rTZAhWNaFAKHa1QCYYQ_AUICigB&biw=2207&bih=1182 . Lasta teel tõmmata 3-4 min, jahtuda 15-20 C-ni. Kasta puhas marlilapp või sellised hügieenilised vatilatakad tee sisse, asetada silmadele, 4-5 minutiks. Kaitsta silmi heldeda päikese ja tuule eest, päikeseprillid UV kaitsega. Valu korral Pamol 250-500 mg 2-3 x päevas, oleneb tüdruku suurusest. Kui ravi ei taha aidata 2 p, tekib rähmasus, laugude kleepumine roheka eritisega jm, tuleb kasutada arsti kirjutatud silmasalvi. Loodan, et kõik saab peagi korda.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi