Seljavalu jms. 19.10.20 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Olen 64a. vanune meesterahvas.Varasmalt suuremaid terviseprobleeme pole esinenud.
Möödunud kuu keskel algas tõbi peale tugeva alaselja valuga. Määrisin teist Diclac salviga, see vähendas valu. Käisin mõned päevad tööl ja siis läks asi hullemaks – valu kandus alaseljast üles kaela, rindkere valu, pea uimasus, siis iiveldus ja üldine nõrkus.
Nüüd kolm nädalat olen olnud haiguslehel. Perearsti juures kontrolliti mind pelaest jalatallani ja teostati erinevaid analüüse, kuid ei diagnoosi ega ravi ei ole tänaseni määratud.
Umbes 1,5 nädalat tarvitasin ema Diclofenaci tablettidena, et öösel magada saaks. Hommikuti
on tuim seljavalu ja kätes „surin“ küünarnukist käelabadeni.
Iiveldus on tänaseks vähenenud, kuid söögiisu ei ole. Enesetunne paranenud ei ole.
Väljavõtted Digiloost:
Reumatoloogi vastus:
Analüüside ja kaebuste ja kliinilise leiu alusel, mis esitatud, minul reumaatilise haiguse kahtlust ei teki.
Vereanalüüsi tulemused: Kolesterool – 6,3, ülejäänud OK.
Uriini ja roe analüüsitulemused samuti normis.
Kopsuröntgen – korras
Puukporrioloosi test – negatiivne
COVID-19 test – negatiivne

Ette tänades.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Seljavalu võib kesta kuid, kui vältida tõstmisi ja valu tekitavaid asendeid siis tekib võimalus paranemiseks. Käte suremine võib olla tingitud kitsast randmekanalist ja pidevast tööst labakäte ja sõrmedega. Täpsustamiseks tuleb minna neuroloogi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika