Arvamus trauma tõsisuse suhtes 01.07.18 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere ! Sooviksin teie arvamust trauma tõsiduse kohta ja soovitusi edaspidiseks
käitumiseks ja eluviisiks, võib olla prognoosi, kas trauma võib süveneda ja
mis tagajärged võivad tulla, kas saan ise midagi teha , et asi ei süveneks.

14.06.2016 peale raskuse tõstmist äge seljavalu, teadvuse kaotus, EMO, valuvaigistus,
Compuuter ja MRT. Peale kodusele ravile lubamist Arcoxia 1 kuu, 2017 aastal valude
ägestumisel veel üks Arcoxia kuur 2 nädalat. Hetkel käed jalad liiguvad, tavaline eluviis, kuid pean olema üliettevaatlik, vältima järske liigutusi, kukkumisi, raskuste
tõstmist jms. Viimane nädal valutab, kus juures annab sellist nö elektrisurinat jalgadesse, mis on ebameeldiv ja annab punt emotsionaalse hirmu "järsku jään
ratastooli, kui jalad enam ei käi"

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Surin jalgades viitab võimalikule seljaaju kompressioonile ja on tõesti ohumärk. Kuna MRT on tehtud mitu aastat tagasi, tuleks kindlasti teha uus MRT uuring lülisamba alumisest rinnaosast kuna võimalik on lülide nihkumine või kokkuvajumine. Seniks olge tõesti ettevaatlik raskustega.

Tel.6 748 591
Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika