Ei teadnud pikalt, et olen rase 10.06.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 21 aastane 2aastase lapse ema. Olen viimased nädal aega arvanud, et olen rase ning tegin ka täna testi, mis tuli positiivne. Kuid rasedus tundub juba nii kaugel, et lapse liigutusi on tunda. Lõpetasin 2kuud tagasi imetamise ära, milletõttu ei olnud mul enne päevasi. Iiveldust ka ei olnud, kõik oli tavaline ei osanudki kahtlustada. Kuna mul on ärevushäired, siis ma kardan minna ämmaka juurde, sest esimese lapsega rasedus aegne kogemus polnud mul hea kuna olin 19 ja ei teadnud mis mind ees ootab ning kahjuks üks arst suhtus minusse ka negatiivselt, mis suurendas seda hirmu. Ma kardan minna ütlema, et mu rasedus võib olla üle 18nädala, ilma et ma varem midagi tundsin või kahtlustasin.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Palun kindlasti pöörduge ämmaemanda juurde kontrolli. Ikka juhtub, et imetamise ajal naine rasestub ja raseduse täpne suurus selgub alles ultrahelis. Ultraheli on esmasena vajalik raseduse täpse suuruse ja loote seisundi, anatoomia hindamiseks. Edasi võtate ennast rasedusega arvele ja loodetavasti on kõik hästi. Seekord olete noore emana kogenum ja enesekindlam.
Palju õnne ning jõudu, jaksu, kannatlikku meelt uue rasedusega.