Rasedus ja A gripp 19.12.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Ma põdesin väga raseduse alguses (3 nädal) A grippi, umbes 3 päeva oli kõrge palavik 38-39. Alandasin palavikku paracetamoliga ja sain ka gripiravi peale (tamiflu). Ma ei teadnud siis, et rase olen.

Hetkel on rasedust 30+3. Olen hakanud viimasel ajal eriti muretsema gripi tagajärgedele, et kas see võis mu last kahjustada?
Kuklavoldi ultrahelis oli meie lapse kuklavolt suur (3.7mm), kuid see taandus ja teda uuriti põhjalikult. Ei leitud midagi. Niptify oli korras ja ultrahelis korduvalt vaadatud, südame poolt ja organite poolt pole patoloogiaid leitud. Käisin 15 nädalal tasulises Šoisi vastuvõtul, selleks ajaks oli kuklavolt normis ja kõik muu korras. Samuti oli looteanatoomia ultraheli korras.

Kas raseduse nii varases järgus võib gripp lootele tõsiseid kahjustusi teha?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Ülemiste hingamisteede viirushaigusi pole meie kliimas kahjuks võimalik raseduse ajal vältida.
Väga varajases raseduse järgus võib raskelt kulgev gripp põhjustada raseduse peetumist ja katkemist.
Ma ei näe praegu muretsemiseks põhjust. Olete raseduse 3. trimestril ja kõik uuringud on olnud korras.
Heade soovidega,
Katrin Seidelberg