valu rinnas 18.05.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 29 aastane ja arvatavasti seoses eelneva stressiga tekkisid mul mentstruaaltsükli häired, vasakusse rinda tekkis tükk ja rind valutab (pidevad pisted) veel seniajani, kuigi tükk on kadunud ning samas on ka valu ja pidev korisemine vasakul pool roiete all. Kas need vaevused võivad olla seotud hormonaalse tasakaalu paigast äraolemisega?

Ette tänades,

Jane

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Stress võib põhjustada nii hormonaalseid muutusi, kui ka mao-sooletrakti häireid. Kui Teie rinnas on tükk ja valulikkus oleks soovitav teha edasised uuringud. Teieealisel naisel võiks alustada rinnanäärme ultraheli uuringuga.