Tükk rinnas 12.04.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mitu päeva on mu paremas rinnas olnud sellised kerged torked,mis otsest valu küll ei tee kuid on häirivalt tunda.Kui näpuga sealt kohast katsuda siis on tunda sõrme all ka mingit tükikest.Kas see võib olla midagi halba või tingitud millestki muust ja kas peaksin arsti poole pöörduma?
Aitäh

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
kerge torkiv tunne rinnas võib olla üks premenstruaalse sündroomi tunnus. Sellisel juhul on vaevused ( rindade hellus, torked) menstruatsioonile eelneval 1-2 nädalal ja kaovad peale menstruatsiooni. Ka hormonaalsete rasestumisvastaste vahendite(pillid, hormoonspiraal, plaastrid) kasutamisel võib aeg-ajalt esineda rindade valulikkust. Kuna tunnete ise tükki rinnas, soovitan pöörduda siiski kas perearsti või günekoloogi poole, kes suunavad juba edasi rindade ultraheli uuringule, või helistada otse OÜ Mammograaf, et registreeruda mammoloogi konsultatsioonile (tasuline).