Valud vasakus rinnas 20.02.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Mina olen 18. aastane tütarlaps.
Viimasel ajal olen tundnud valu vasakus rinnas. Valud on kas nõrgad või tugevad. Rinda katsuda ma ei saa, sest siis hakkab valutama. Valutab rohkem rinna alt kui pealt. Arvasin, et äkki on valud sellepärast, et päevad on tulekul, aga päevadeni on ligi 2 nädalat aega.
Kas mul on muretsemiseks põhjust?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
rindade hellus on seotud tsükliliste hormonaalsete muutustega. Tsükli teises faasis, s.t. 2 nädalat enne oodatavat menstruatsiooni võib esineda rindade hellus, meeleolu kõikumised, suurenenud söögiisu jm. Arvan, et muretsemiseks pole põhjust. Soovitan kasutada Agnugastoni või Prefemini, need preparaadid leevendab premenstruaalseid sümptoome.