terav valu rinnas 27.05.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Olen 31 aastane, pole sünnitanud, aborte pole teinud, hormoontablete pole kunagi tarvitanud. Probleem on nimelt selles, et paremas rinnas (kusagil külje peal, nibu all) esineb vga terav valu. Kuna rind on väga väike siiis valuliku punkti annab selgelt tunda. Vajutades sinna tekkib terav valu, mis kohati lööb kaela ja paremasse kätte, et tekkib tunne nagu oleks käsi tuim, samuti nibus tekkib terav, järsk valu (nagu nõelaga seestpoolt torgates). Tunnen ebamugavust paremas rinnas (käsi on ka kergelt tuim) ka siis, kui olen rahulik või tegelen millegagi. Sünnist saati nibu on nagu kaheks pooleks eraldatud. Mammologi juures käisin 5 a. tagasi. Siis oli kõik korras. Esimest korda probleem tekkis märtsi kuus, peale päivi taandus. Siis kuu aega oli kõik korras ja nüüd on jälle (ootan mentstruatsiooni saabumist). Öelge palun kas see on selge signaal vähist või on hormonaalsed probleemid. Mul on kaela ja rindkere ostehondroos. Kas see võib ka valu põhjustada? Jään Teie vastust ootama. Ette tänades, H.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Kui valul on seos m.tsükliga,siis on ilmselt hormonaalne probleem.Soovitan Teil osta apteegist käsimüügist AGNUCASTON tablette ja neid kasutada kahe kuu jooksul igal hommikul üks tablett.Võiksite paluda perearstil anda Teile saatekiri rinnanäärmete ultraheliuuringuks Edu soovides,Maie Väli