LH ja FSH suhe 04.01.18 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Lasin teha tsükli 5.päeval hormoonanalüüsid, kuna olen pikemalt kimpus olnud II faasi puudulikkusega. Ideaalsem oleks vist olnud 3.päeval neid mõõta, aga siis olid pühad.

Justkui oleksid normi piires need näitajad, kuid mind tegi veidi murelikuks see FSH näit. Kas ideaalis peaksid LH ja FSH olema tsükli algul üsna sarnased? Mingitest materjalidest lugesin et FSH on vastuvõtlik stressile. Päev enne proovi andmist oli mul suur tüli tööandjaga.

Oma 162 cm juures kaalun 79kg. Olen täitsa teadlik praeguseks, et selline ülekaal võib ka rasestumist pärssida, eriti kui lisaks kaasneb stress.

Mis oleksid teie soovitused?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, Kui FSH normi piires, siis on ju hästi. Norm on ju alumise ja ülemise vahel. Ka erinevad referentslaboritel võivad olla pisut väikesed erinevused. Ei pea olema LH ja FSH sarnaste väärtustega, peaasi ei normi piires. Hormoonanalüüse tehaksegi 3-5s tsüklipäev, seega see pole üldse vale aeg. Kui teie kehamassindeksit arvestada, siis olete ülekaaluline ja kui võtate kaalust alla , siis ka rasestumine toimub kiiremini. Stress võib olla riskifaktor rasestumisel

DRKadastik