hormoonide tasakaal 03.10.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Seoses aastaid kestva pideva depressiooniga soovitati uurida hormoonide tasuakaalu. Analüüsid on tehtud arsti saatekirjata st tasulised. Vanus on 19. Pikkus 170 cm kehakaal 57 kg. Rasestuda ei soovi, seksuaalelu ei ela. Tsükkel on regulaarne ja keskmise veritsusega.
Analüüsid 1 näit on tsükli 2. päeval 2 näit on tsükli 21. päeval:
FSH: 1,30/3,73 U/L
LH: 2,19/1,51 U/L
progesteroon: 1,25/8,34 nmol/L
prolaktiin: 243/259 mU/L
testosteroon 1,32/1,86 nmol/L
östradiool 31,9/218 pmol/L

kas analüüside suhe on tasakaalus? Olen valmis tulema arsti vastuvõtule.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 19-aastane

Võin oletada, et /naiste/arst või muu eriarst ei pidanud hormoonanalüüse vajalikus ja siis tegite tasulised, kas oli nii?
Ühekordsed analüüsid ei tähenda sageli midagi juhul, kui ei ole mingit kaasasündinud sündroomi. Kui menstruaaltsükkel on regulaarne, siis hetkel ei pea midagi ravima. Üles tuleb märkida menstruatsioonide 1. päevad. Ükski eriarst ei hakkaks manustama hormoone, sest neil võib olla vähihaigusi stimuleeriv toime.
Kui soovite nõuannet, siis tasuta saate pöörduda kõikidesse noorte nõustamise keskustesse.
Kui soovite Eesti ainust ja parimat günekoloog-endokrinoloogi, siis broneerige plaaniline aeg dr Maie Väli kliinikum.ee
Kogenud arstidena teame, et pikki aastaid kestnud depressiooni ravimid võivad mõjutada hormoonide tasakaalu, kuid selle vastu aitab psühhiaatriliste ravimite korrigeerimine võimalusel aastate pärast vähendamine või tervenemisel ära jätmine.
Kui menstruatsioonid toimuvad, siis eriliseks mureks põhjust täna ei ole.
Parimate soovidega

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7