Rasestumise võimalus 52 a 06.05.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Soovin küsida, kas 52 a. Kaitsmata vahekorras olles võiks kasutada Sos pilli? Hormoonspiraal eemaldatud 1,5 kuud tagasi.Vahepeal pole veritsust olnud?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Väga suure tõenäosusega teil enam rasestumise võimalust ei ole. SOS pilli võite kasutada, see ei ole ohtlik.
Teil on võimalus kontrollida verest munasarjade aktiivsust/ FSH analüüs/ ja selle järgi saab otsustada rasedusvastaste vahendite kasutamise vajadust. Kui teie munasarjad on veel täiesti aktiivsed ( FSH alla 11) ja soovitav on rasedusvastaseid vahendeid siiski kasutada, siis kõige õigem on uuesti paigaldada hormoonspiraal.