Kõikuv FSH tase 29.07.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, 2a jooksul pole raaestuda olnud vôimalik,AMH on madal, 3 ivf ebaõnnestunud. FSH tulemused 33,60,13, ja juuni kuus fsh 113, LH 59 peale seda tarvitanud tab nimega Jangee 1 tab päevas 12 päeva ja FSH 6 ja LH 9 .
Kas need tabletid tegid taseme madalaks vôi on lootus et munarakud mis olid nn magavas seisus kord ärkavad, aitäh

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Pillid, (antud juhul Jangee) pidurdavad FSH ja LH tootmist ja tänu pillidele nende hormoonide tase langeb. Pillide kasutamise lõpetamise järgselt käivitub taas munasarjade töö ja kui tegemist on munasarjade puudulikkusega, siis tõuseb FSH fase üle normi väärtuste.