Raseduse peetumine ja kirurgiline puhastus. 09.11.17 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Mure seisneb selles, et saime abikaasaga 01.11.2017 teate, et 9+4 vanuses loote südametöö on peatunud ja määras kirurgilise puhastuse 03.11.2017. Emotsionaalse poole peal ei hakka ma pikemalt peatuma, läheks liiga pikaks. Laps oli oodatud ja seda enam on valu hingemattev. Aga murest siis lähemalt. Uus kontrollaeg oma arsti juurde on mul 20.11.2017, sinna veel pea 2.nädalat aega ja sellepärast sooviksin saada natukene infot. Nimelt mul praktiliselt ei veritsenudki puhastuse päeval, veritsema hakkas alles üleeile, ehk siis 07.11.2017. Tunnen kõhuvalu, kuigi see vist pole kõhuvalu, vaid pigem munasarja tuikamine vasakul pool, igapäevaselt. Lisaks on lisandunud ka väsimus ja peavalu mulle peale puhastust. Sooviksin teada, kas veritsemise puudumine on pigem hea näitaja? Praeguseks vist oleks õigem öelda määrimine, sest veritsus ikka midagi tugevamat!? On selline pruunikas ja tükilisem, ebameeldivat lõhna ei esine ja kogus on väike, kuid siiski. Pigem valmistab mulle muret, see munasarja tuikamine, kas see on halb näitaja? Valu see ei ole, just nimelt selline tuikamine, kuid järjepidev ja pole ära kadunud. Mingeid ravimeid ma ei tarvita, sest see pole väljakannatamatu, pigem häiriv ja mõtlema panev.

Jään Teie vastust ootama ja kõike head soovides

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Veritsus peale emakaõõne abrasiooni võib kesta kuni nädal. Kui on tekkinud tugevam verejooks,peab mõtlema,et emakas ei ole täielikult tühjenenud ja soovitan minna naistekliiniku valvegünekoloogi juurde, et ultraheliuuringul seda kontrollida. Kui muret teeb alakõhus tuikav valu ,soovitan apteegi käsimüügist osta Paracetamoltablette ja tarvitada 500 mg x2 päevas.
Väsimus ja peavalu seostub ka hingevaluga.,aga lisaks võiks tarvitada Feroglobini, mis on apteegis kapslites .Piisab,kui võtta üks kapsel päevas. Aeglase vabanemisega kapsel kaitseb seedetrakti raua ärritava toime eest.
Esimese raseduse komplikatsioonideta katkestamine ei suurenda viljatust ega emakavälise raseduse riski.
Edu soovides,Maie Väli