Taastumine peale raseduse peetust 29.04.16 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

3 nädalat tagasi toimus medikamentoosiga puhastus peale raseduse peetuse avastamist(11 nädalal, loote vanuseks pandi 7 nädalat). Siiani kestab verejooks ja tundub et igapäevaga koguse suureneb. Eile sai käidud ka kontrollis kus öeldi et kõik on normaalne aga verejooksu enam ei tohiks olla ja kirjutati Dezaminooksitocins tabletid, millega alustasin eile. Kas võiksite palun seletada, kuna arst ei seletanud, mida ma peaks edasi ootama, kas verejooksu suurenemine on normaalne ja ajaliselt kui kaua on normaalne veritusus? Ka kõhuvalud on aeg ajalt.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Medikamentoosse abordi järgne veritsus võib kesta 2-4 nädalat. 2-3 nädalat peale raseduse tabletiga katkestamist on alati kontroll arsti juures, et täpsustada ultraheli uuringul, kas emakas on puhastunud ja pole tekkinud tüsistusi ( põletik, raseduse osiste peetumine jne.). Käisiste kontrollis ja selgub, et mingeid tüsistusi ei tuvastatud. Kuna veritsus pole vähenenud, siis määrati raviks dezaminooxytocini, et veritsust kiiremini pidurdada. Selle raviga peaks 2-3 päeva jooksul veritsus vähenema. Ravi ajal võib olla tuim kõhuvalu, mis on seotud emaka kontraktsioonidega ( kokkutõmmetega) . Menstruatsioon algab tableti-abordi järgselt 4-6 nädala pärast ja võib olla vererohkem. Kui vaatamata ravile veritsus suureneb, siis peaksite pöörduma arsti poole.