Raseduse katkestamine tablettide abil 16.01.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
olen 43-aastane, kaks koolilast, aborte pole olnud. Ootamatult avastasin, et olen rase, nüüdseks 7 näd. Käisin vastuvõtul sooviga rasedus katkestada. Arstiga nõu pidades jõudsin otsusele, et katkestamine toimub medikamentide abil. Protseduur mõne päeva pärast.
Küsimused:
1. Lugesin abordi kohta eelnevaid vastuseid ning leidsin neist lõigu, et tabletiabort on kõige sobivam noorele sünnitamata naisele. Kas sellest võib välja lugeda, et sünnitanud ja mitte enam nii norele naisele oleks operatiivne variant sobivam?
2: Kuidas võib tabletiabort mõjutada maksa ja magu? Olen mures, sest tunnen mitmendat päeva paremal ülakõhus nõrka tuima taustavalu. Varem maksaprobleeme pole olnud.
Küsin kindlasti ka oma arstilt, kuid oleksin väga tänulik Teie kui kogenud tohtri kommentaari eest. Aitäh.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Kirjutate protseduurist, seda medikamentoosse abordi puhul tüsistuste puudumisel poleks vaja, tüsistuste tekkel aga on puhastus hädavajalik. Küll aga tuleb medikamentoosse raseduse katkestamiseks käia 2 x haiglas ja "oodata" raseduse iseeneslikku katkemist. Vajalik järelkontroll.
Olen Teiega nõus, Teie vanuses tuleks valida kirurgiline raseduse katkestamine, mis on ühemomentne.
Uue meetodina saaksite 2 Op-i korraga, raseduse katkestamine ja sterilisatsioon. Mõelge, seda kasutatakse arenenud riikides ammugi. Tuleb täita nõustamisakt kiiresti, vahe peab olema 1 kuu, sobib ka esmane külastuse kuupäev raseduse diagnoosi kinnitamisel.
Lugege juurde www.fertilitas.ee.
Tänan tunnustuse eest.
G.Litter
www.naistearst.ee