Seen! 16.11.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Käisin mõni nädal tagasi günekoloogi juures. Avastati seen(mida on mul olnud ennegi). Sain tupeküünlad ja mehela ka salvi. Kohe peale ravi algasid mul päevad ja niikui need lõppesid tekkis mõne päeva pärast jälle kerge seen. Kas tõesti siis nii kergesti saab seen tagasi tulla? Ja hommikuti on väga vesine voolus. Pole saanud voodist väljagi tõusta kui juba tunnen et midagi voolab. JA muul ajal päevast seda ei esine. Kas see tuleneb ka seenest? Ja kas seen tekitab alakõhus pakitsuse tunde ja ajab kõhtu punni(nagu midagi oleks sees paistes).Kas peaks nüüd uuesti arsti poole pöörduma või võin ka kodus kasutada mulle juba eelnevalt välja kirjutatud seene salvi. ja kõige rohkem hirmutabki mind see et ma saan jälle mingi kuuri tehtud ja see tuleb jälle tagasi. Jääbi selline surnud ring.
Selline küsimus veel. Seene raviks salvi pannes tunnen näpuga tupes nagu mingit ümarat muna.(seda tunnen ma salvi kõige sügavamale pannes, mitte kuskil eespool) Võibolla pole ma seda enne lihtsalt märganud ja see peabki nii olema. Hirmul on ju suured silmad ja kohe tekivad pähe igasugused kasvaja mõtted. Ja kas kui arst teeb läbivaatust kas peaks ta seda kohe ka nägema, kui seal tõesti midagi kummalist oleks?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Kirja teel günekoloogilist läbivaatust teha ei saa ja minu arvamus on, et peaksite kiiresti oma günekoloogi poole pöörduma.Tõenäoliselt vajate lisaks paiksele ravile ka üldravi Fluconasooliga.Need on suu kaudu manustatavad kapslid.Pöörduge oma günekoloogi poole.Edu soovides,Maie Väli