Tihe urineerimine 02.12.11 / Meestearst

Külastaja küsib:

Juba viiendat kuud urineerin umbes 10-15 korda päevas, lisaks pean ka öösiti 2-3 korda tualetis käima. Nähud tekkisid pärast ühte tavapärast jooksu, pärast mida oli uriinis verd. Veri kadus juba järgmisel päeval, aga ülitihe urineerimine jäi. Perearst tegi toona tavalise uriiniproovi (mitte mikrobioloogia) ja ütles, et põletikku ei ole, aga kirjutas nö igaks juhuks Nolicini 400mg. Pärast 10 päevast kuuri nähud püsisid. Kuna naba ümber oli ka aeg-ajalt valusid, siis saatis perearst mu ultrahelisse. Seal midagi ei leitud, põies üleliigset vedelikku polnud, neerud ja pankreas normaalsed. Alles pärast kõike seda sain saatekirja nimeka uroloogi juurde. Seal andisn külvi, mis näitas staphylococcus saphrophyticus bakteri olemasolu. Arst tegi ka eesnäärme kontrolli ning ütles, et ''eesnäärme sagarad on mõõdukalt suurenenud, veidi tihedamad, valutud, piirid vabad''. Arst kirjutas taas Nolicini ja pärast ka veel Klacid 500mg. Kuna pidin samal ajal välismaale minema, siis pärast kuuri lõppu ei olnud enam võimalik uroloogi juurde tagasi minna. Lõpetasin välismaal Klacidi kuuri, aga urineerimine ikka püsis. Läksin kohaliku arsti juurde, rääkisin kogu loo ära. Andsin uue külvi ning ka klamaüüdia proovi. Mõlemad tulid tagasi negatiivsetena. Bakterit enam uriinist ei leitud. Välismaa arst kirjutas Ditropan 5mg, mis peaks lõdvestama põit ning urineerimissagedust vähendama. See ravim teeb aga kohutavalt uimaseks, nii et seda ei ole võimalik kaks korda päevas võtta ja samal ajal nö peaga tööd teha. Pealegi pärast paari päeva ei näe, et temast oleks mu sümptomitele leevendust. Mida teha? Mulle jääb mulje, et kogu senine ravimine läheks otsekui valesse kohta, kuna mingit reaalset tulemust ei ole tulnud. Mainin ära veel ka selle, et lisaks nimetatud ravimitele olen ma nende kuude jooksul ära proovinud kõik mõeldavad alternatiivsed kuseteede põletike ravimid kummmeliteest, õunaäädikast, jõhvikatablettidest, kuni Furozogeni joogi ja D Mannose'i tablettideni.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Selles vanuses meestel on sedalaadi kaebuste põhjuseks enamasti eesnäämepõletik. Seega peaks alustama korralikest uuringutest eesnäärme hetkeseisundi kohta. Selleks sobib kõige paremini eesnäärme sekreedi uuring, veidi vähemtäpsem on sperma analüüsist põletikureaktsiooni uuring. Ultraheli näitab ehituslikke muutuseid ja seega eelkõige üsna pikka ajalugu. Kui teame, kus probleem, on suurem tõenäosus ka ravis tulemust saada. Muud head soovitust ma anda kahjuks ei oska.