Lapse siplemine 21.11.18 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere

Mure selles, et laps sipleb pidevalt käte ja jalgadega - vaid magades või väsinud olekus on laps rahulik. Sipleb tihti ka öösel kui uni veidi pinnapealsem ja teda gaasid vms segab. Kohati on käte töö nii kiire ja järsk, et laps justkui lööks ennast. Lisaks on lapsel pidevas liikumises ka keel - teeb kas nö närimidliigutusi või ajab keelt suust välja (seda samuti vaid ärkvel olles).
Perearst mainis 2 kuu kontrollis, et lapsel selja ja kaelalihased nõrgad, mistõttu ei suuda laps end hästi kõhuli olles kätel toetada ja "vajub ära". Samuti mainis, et lihaste üldine toonus on veidi kõrgem. Siiani ei ole täheldanud ka seda, et laps üritaks esemeid haarata vms.

Hetkel on meil plaanis käia massaažis ja ujumas, kuid kas tegu võib olla mõne suurema probleemiga, mis vajaks muud lähenemist või täiendavaid uuringuid.

Mure lapse arengu suhtes on siiani väga suur ja internetist info otsimine vaid hirmutab.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Aitäh pöördumast!
Kirjelduse järgi tundub, et tegemist on terve lapsega. Selles vanuses laps ei haaragi veel esemeid. Käige rahulikult võimlemas ja ujumas ning usaldage oma perearsti.
Googlist ei ole küll mõtet oma lapsele diagnoose otsida.
Lugupidamisega
Anu Sööt