närvilisus 14.09.06 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.

Küsimus selles , et mida teha , kui laps on väga närviline ja nutab pidevalt ( minu arust põhjuseta)?? Poiss on 2,4 aastane. Samas on tal selline asi ka , et kui ta tahab midagi ja seda ei saa , siis on ka raevuhood lausa ( märatsemised ja asjade loopimised).Lasteaiaga on lausa probleem , sest ta ei taha sinna üldse minna. Oleme käinud seal juba 4 kuud , aga kuidagi ei harju. Magab väga halvasti ja ärkab öösel mitu korda ( päeval lasteaias ei magagi eriti 15-30 min.) ja seegi minek on karjudes. Ma ei tea , mis siis temaga teha või kuidas edasi toimida. Või siis peaks üldse kuhugi spetsialisti poole pöörduma.??? Mainiks juurde veel , et ega ta muidugi koguaeg ka selline jonnipunn ole , kui oma tahtmist saab siis on kõik korras ja rõõmus . Kuid tujud muutuvad siiski väga kähku.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Teie laps on kindlasti nn. vastuvõtliku närvisüsteemiga, kuid samas on ta osanud saada, mida tahab. Selles vanuses saab laps juba aru, kuidas oma tahtmist saada- jalgade trampimine, nutmine. Soovitan Teil siiski oma nõudmiste juurde kindlaks jääda ja mitte järele anda. Kui asi ei parane, siis pöörduge lastepsühhiaatri poole.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt