Neuronaalne antikeha 17.02.24 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere. Mul on neuronaalne antikeha CV2 olnud juba 4 aastat positiivne, aga pahaloomulist kasvajat pole veel tekkinud. Korduvalt pet-skännis käinud. Kui kaua enne vähi teket võib see antikeha positiivseks minna? Ja mul on analüüsi vastuses alati kirjas laboriarsti kommentaar, et "võimalik mittespetsiifiline reaktsioon". Mida see tähendab?

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Autoantikeha leid üksi ei tee mitte ühtegi diagnoosi. CV2 on autoantikeha antineuronaalsete antikehade paneelil ja ei ole mõeldud kasvajate diagnoosimiseks ega välistamiseks.
Küll aga pidi analüüsi määranud arstil olema kliiniline küsimus, miks ta uuringu määras. Teatud juhtudel aitab positiivne autoantikeha raviarstil kliinilist leidu paremini interpreteerida. Teatud juhtudel esineb autoantikeha juhuleiuna, ei seostu kliinilise pildiga ja sellisel juhul ainult autoantikerha leid ei tee diagnoosi, vaid loeme leidu ebaspetsiifiliseks.
Ehk tasub oma raviarstilt küsida, kas antud antikeha leid on teie kaebusi arvestades oluline või ebaolulone.

Lygupidamisega
Marge Kütt