Vere proovis maksa näit. 20.01.23 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Kuidas suhtuda maksa näitu EBV NA IgG QN on 463,0 kui lubatud väärtus <5,0
Kas pea 100 kordne kõrgem tulemus võib olla eluohtlik? Raviarsti juurde saab alles kuu aja pärast. Kõhu pehmete organite ultraheli uuring oli normis.

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

EBV ei ole maksanäit, vaid Epstein-Barri viiruse vastane IgG antikeha. See viirus on väga levinud ja enamikul meist on seed antikehad olemas. Antikehade hulk ei ole kliiniliselt tõlgendatav, seetõttu selle uuringu tulemuse numbriline väljendus ei tähenda mitte midagi. Samuti tuleks seda uuringut (EBV) hinnata kõigi parameetrite alusel.

Antud juhul ei ole tegemist patoloogiaga, EBV IgG on olemas enamikel täiskasvanud inimestel.

Lugupidamisega
Marge kütt