Reiteri sündroom 18.10.04 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Kuidas ja milliste analüüsidega saab kindlaks teha Reiteri sündroomi?

Parimate soovidega,
T

Arst vastas:

dr Jüri Laasik

Laborimeditsiini arst

HTI Labor, Tallinn

Tere T.

Kuna Reiteri sündroom e. reaktiivne artriit on küllalt tõsine haigus ja võib lõppeda kroonilise liigesekahjustuse ja isegi liigese püsiva funktsioonihäirega, siis ei tahaks siin väga nõu anda vaid soovitaks pöörduda erialaspetsialistide, eeskätt reumatoloogide poole, sest reeglina nemad nimetatud haigust ravivadki.
Siiski niipalju teadmiseks, et kuna Reiteri sündroomi riskiteguriteks on klamüüdia, kampülobakter, salmonella ja jersiinia infektsioonid, siis võiks nende vastased antikehad ära määrata. Samuti võiks teha üldvere uuringud ja analüüsid põletikule, mis näitavad protsessi aktiivsust. Oluliseks on ka HLA-B27 antigeeni määramine, kuid seda teeb juba reumatoloog diagnoosi täpsustamiseks.