Alatalitlus ja ületalitlus 27.08.23 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,minul diagnoos ületalitlus,kuid tunnen ennast kõik aastad väga hästi,näit oli TSH 1,07,kas ikka peaksin võtma Thyrozoli 1 tbl.päevas kas see nii halb näit?Ja poeg 19a tal määrati alatalitlus,tal näit TSH 1,08 pidavat väga halb olema ja peab L-thyroksiini 50mg võtma 2,5tbl päevas,mitte midagi ta ei tunne,tervis hea,kas äkki pole ikka vaja võtta,ehk mingit muud analüüsi veel vaja?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Nii TSH 1,07 mIU/l kui TSH 1,08 mIU/l on normi piires, kuid analüüsid on tehtud mõlemal juhul ravi foonil. Millised oleksid tulemused ilma ravita, on raske ennustada. Suure tõenäosusega peab Teie poeg siiski L-türoksiini võtma. Thyrozoliga on lugu keerulisem, seda ravimit aastaid võtma ei peaks ja võib-olla on tõesti aeg küps selle ära jätmiseks. Siiski ei saa üksnes Teie meilist lähtudes taolist soovitust anda. Kui soovite nn. teist arvamust, tuleb Teil ikka isiklikult mõne teise endokrinoloogi vastuvõtule minna.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.